Plastový odpad - nevhodné příměsi

Obec a svozová společnost evidují nekázeň související se skladbou odpadů odkládaných do žlutých svozových nádob na plasty u rodinných domů.

Dnes, 17.4.2024 evidujeme první dvě nesvezené nádoby s plastovým odpadem přímo od domů. Důvodem je vyhozený nežádoucí odpad. Svozová společnost bude častěji kontrolovat obsah nádob i při dalších pravidelných svozech. Nádoba je označena lístkem s uvedením důvodu, proč nebylo možné vytříděný sběr odvézt. Nad to jsou v některých nádobách vytříděné odpady v plastových pytlech - na třídící lince pak pracovníci tyto pytle musí roztrhat a odpady vysypat. Přitom stačí u domu odpad rovnou volně vysypat do žluté svozové nádoby. A úplným závěrem: Pokud máte zapůjčeny dvě nádoby na plasty (více členů domácnosti), ale naplníte a vyndáváte ke svozu pouze jednu, druhou prosím vraťte zpět obci.
Dušan Šustr, starosta obce
Datum vložení: 18. 4. 2024 13:14